В Україні 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні , які припадають на роковини народження і смерті класика української літератури, мислителя, художника ТарасаГригоровича Шевченка. Спадщина, яку залишив по собі Тарас Григорович Шевченко, вже майже два століття є джерелом натхнення для українців по всьому світу.
Незважаючи на складний для країни час, в бібліотечно-інформаційном медіацентрі, читачі 1-9 класів вшанували пам'ять та згадали духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря на щорічному поетичнимому конкурсі читців. https://biblioteka20.ucoz.ua/index/31-68-0-1-1
25 лютого, до Дня народження української письменниці Лесі Укаїнки, користувачі бібліотечно-інформаційного медіацентру 1-11 класів
взяли активну участь у щорічному поетичному онлайн-конкурсі "Леся Українка - вустами читачів - 2023 та мистецькому конкурсі "Ілюстрації до творів Лесі Українки"
Дяуємо нашим користувачам, класним керівникам, батькам за співпрацю у проведенні бібліотечних онлайн заходів.
https://biblioteka20.ucoz.ua/index/145_richchja_lesi_ukrajinki/0-95
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Дзвенить струмочком рідна мова,
Усі слова знайомі в ній.
Але вживати кожне слово
Ти в мові правильно зумій.
Тут треба всім багато знати,
З дитинства правила учить,
На все життя запам’ятати
І мову понад все любить.
Бо ж найтепліше рідне слово,
Воно, як мамина рука.
Крилате, ніжне, світанкове,
Хоч доля в нього нелегка.
Воно з глибокого джерельця,
Із лісу, степу, із трави...
Прийми його до свого серця
І з рідним словом вік живи.
Земля нам мову дарувала
Барвисту, щиру, як весна.
І українською назвала.
Між різних мов — така одна!
В ній все найкраще і єдине,
А серце в ній наснагу п’є.
Бо рідна мова й Україна —
Це найдорожче, що в нас є!
До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні з учнями 6-Г класу пройшов медіаурок пам’яті «Герої не вмирають!» Під час заходу користувачі бібліотеки ознайомилися з книжковою виставкою «20 лютого День Героїв Небесної Сотні», дивилися відеофільми про історичні події на Майдані Незалежності у 2013-2014 рр. та згадали поіменно загиблих героїв Небесної Сотні. На знак вшанування пам’яті загиблих на Майдані Незалежності всі присутні взяли участь у вікторині-кросворді «Слава героям Небесної Сотні!».
Минулого року, 16 лютого, напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну президент Володимир Зеленський встановив особливе свято – День єднання. Головною метою якого було показати єдність українців на тлі військової загрози. Сьогодні ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повномасштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч. 16 лютого прапор України буде піднято у кожному куточку нашої держави для тих, хто бореться за кожен клаптик української землі, для тих, хто чекає повернення у рідну домівку, для тих, хто зараз не може відкрито розгорнути державний прапор у себе вдома, але чекає на ЗСУ. Замайорить він і у багатьох куточках планети.
Замайорів прапор України і у руках наших читайликів 1-Б, 1-В класів, які завітали до бібліотеки з книжковими дарунками.
У єдності наша сила і перемога! ЧИТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!
Наші читачі – наша гордість!
Бібліотечно-інформаційний медіацентр Білоцерківського опорного ліцею-гімназії №20 щиро вітає нашу читачку Берегову Тетяну, ученицю 4-В класу, з перемогою у Білоцерківському онлайн-конкурсі читців патріотичної поезії «Слово про Україну». 22 грудня 2022 року переможницю привітали заступник міського голови Катерина Возненко та начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик і вручили їй диплом та сертифікат у книжковий магазин.
Бажаємо нашій нашій Тетянці і надалі успіхів,творчого натхнення та перемог!
Тетяна Берегова https://www.facebook.com/watch/?v=425435466365860
До Дня Збройних Сил України пройшли патріотичні медіауроки серед учнів 7-Б, 7-В, 10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б, 11-В класів. У кінозалі медіацентру відбувся перегляд фільму «Історія створення Збройних Сил України». Школярі ознайомилися з книжковою виставкою «Вклоняємося доземно українському солдату» та стали учасниками інтелектуальної гри-вікторини «Слава нації! Слава Збройним Силам України!» за номінаціями «Військо Запорозьке», «Збройні Сили України», «Озброєння ЗСУ», «ЗСУ рідного міста», «Мистецтво та ЗСУ», музичного челенджа «Вгадай українську пісню за емодзі», флешмобу-руханки «Ой, у лузі червона калина».
Запрошуємо вас, наші читачі, до пізнавальної діяльності
http://biblioteka20.ucoz.ua/index/300_rokiv_g_s_skovorodi/0-141
Вітаємо переможницю міського онлайн конкурсу «Український Сократ»!
З нагоди 300-річчя від дня народження видатного філософа, поета, байкаря Григорія Савовича Сковороди проведено міський онлайн конкурс «Український Сократ». На сторінці групи «Центральна бібліотека м. Біла Церква» у соціальній мережі Фейсбук. Серед учнів І – ІV класів перше місце було присудженоТетяні Береговій (Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20).
Заходи місячника за посиланням
http://biblioteka20.ucoz.ua/index/vseukrajinskij_misjachnik_shkilnikh_bibliotek/0-77
16 лютого, вперше в Україні на державному рівні відзначають нове державне свято – День єднання. З цієї нагоди в медіацентрі БО ліцею №20 для учнів 1-Б класу (кл. кер. Гончаренко О.І.), 6-Г класу (кл. кер. Івахненко В.В.), 9-Г класу (кл. кер. Мельник М.І.) проведено патріотичні медіауроки державності «Об’єднані Україною». Учасники заходу виконали гімн України, переглянули інформаційне відео «День Єднання», під виконання пісні-кліпу співака Тьоми Паучика «Україна – єдина країна» мандрували містами України, взяли участь у медіагрі-вікторині «Відгадай область України», продемонструвавши свої знання з історії рідної держави та географії України, дізналися про цікаві факти 25 областей України.
22 січня наша країна відзначає величне національне свято - День Соборності України. З цієї нагоди у бібліотечно-інформаційному медіа центрі серед учнів 3-А класу (кл. кер. Куницька Н.М.), 4-В класу (кл. кер. Смоголь Л.В.), 7-В класу (кл.кер. Ільніцька С.В.) пройшли пізнавально-виховні години державності «Соборна мати – Україна, одна на всіх як оберіг». Учасники заходу дізналися про історію виникнення свята, ознайомились з історичними фактами про Україну, книжковою виставкою «22 січня – День соборності України», пригадали видатних українців, дізналися про Всеукраїнську акцію «живий ланцюг єдності» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, переглянули історичний відеофільм «Злука. День соборності України» (із циклу Перемоги України), взяли участь у патріотичній медіагрі-вікторині «Наскільки добре ти знаєш Україну», продемонструвавши свої знання з історії рідної держави. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Української держави.
Зустріч Нового року – це казкове свято на яке з нетерпінням, надіями та сподіваннями чекають і дорослі, і малі. Новорічні дива подарувала своїм читачам і бібліотека. Учні 4-а, 4-Б, 5-А, 5-В, 5-Г, 5-Д, 6-Г, 6-Д, 7-Г класів ознайомилися з книжковою виставкою «В зимових звичаях, традиціях народів світу ти Україну рідну пізнавай!», стали учасниками інтелектуальної гри «Новорічні дива дарує бібліотека», подивилися відео «Парад Дід Морозів на планеті», станцювали «Танці зігріванці», взяли участь у вікторині загадок «Зима чарівниця». Свято супроводжувалося веселощами, чудовим настроєм. Сподіваємося, що новорічно-різдвяні свята будуть для нашої дітвори щедрими та веселими.
Вперше в Україні з 13 до19 грудня відбувається Національний тиждень читання під гаслом «Знайди свою книжку!»
Бібліотечно-інформаційний медіацентр запрошує своїх користувачів до бібліотеки та взяти участь у заходах до Національного тижня читання.
Ми допоможемо кожному знайти свою книжку!
Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!
До Міжнародного дня з прав людини у медіацентрі БО ліцею №20 для учнів 5-А класу (кл. кер. Лашманова Л.О.) 8-В класу (кл. кер. Куницька О.В.), 10-Б класу (кл. кер. Гончар Т.Б.). проведено медіауроки «Твоє право, твій обов’язок». Під час заходу читачі ознайомилися з правами та обов’язками людини, з Конвенцією ООН про права дитини, книжковою виставкою правознавчої літератури, продивилися відеофільми «Уроки від шкільних офіцерів поліції про права, обов’язки та як себе захистити», взяли участь у інтелектуальній грі «Правова абетка з героями книг світової літератури».
30 років референдуму за незалежність України
30 років тому 31 891 742 осіб узяли участь у Всеукраїнському референдумі за незалежність України. З них 90,32% проголосували “за” й підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991 року.
Тільки після 1 грудня 1991 року Україну почали визнавати інші країни світу: 2 грудня – Польща і Канада, 3 грудня – Угорщина, 4 грудня – Латвія і Литва, 5 грудня – Російська Федерація, Аргентина, Болгарія і так далі.
А 8 грудня 1991 року Біловезька угода констатувала припинення існування СРСР.
Одночасно з референдумом 1 грудня відбулися перші в історії незалежної Української держави вибори президента України, на яких главою держави був обраний Леонід Кравчук (61,59 відсотка голосів). Другий результат на виборах президента здобув В’ячеслав Чорновіл (23,27%), а на третьому місці опинився Левко Лук’яненко (4,49%). Загалом балотувалися 6 кандидатів.
Документальний фільм “Суспільного” із серії “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла
До 88-х роковин Голодомору
Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років та 75 років від масового голоду 1946–1947 років. Український інститут національної пам'яті оприлюднив короткі ролики, щоб нагадати про два масові голоди, жертвами яких стали сотні тисяч українців.
Питання життя і смерті – зібрати хліб з України»: історичний ролик до 100-річчя голоду 1921-23 рр.
Голод після Перемоги": ролик до 75-річчя масового голоду 1946-47 років [English subtitles]
Протягом жовтня місяця у бібліотечно-інформаційному центрі Білоцеркіського опорного ліцею-гімназії №20 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек -2021 під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності». Серед проведених заходів для читачів 1-11 класів три конкурси: поетичний онлайн конкурс «Моя Україна – моя Батьківщина», «Біла Церква в барвах поетичного слова», мистецький конкурс «Краєвиди рідного краю», фотоконкурс «Біла Церква… Замріяна Рось. Древній Юр’їв. І Київська Русь». Настав час підведення підсумків.
Будьмо знайомі! Переможці поетичного онлайн конкурсу «Моя Україна – моя Батьківщина». Щирі вітання нашим читачам!
Естафету переможців поетичного онлайн конкурсу «Біла Церква в барвах поетичного слова» Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек - 2021 продовжують читачі 5-10 класів. Вітаємо переможців! Ви – наша гордість! Щиро вдячні нашим читачам, батькам, класним керівникам за участь та співпрацю у проведенні онлайн конкурсу.
Підведено підсумки поетичного онлайн конкурсу «Біла Церква в барвах поетичного слова» Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2021. Вітаємо наших найменших читайликів, учнів 2-4 класів, з перемогою! Наші читачі – наша гордість! Щиро вдячні учасникам, батькам, класним керівникам за участь та співпрацю у проведенні онлайн конкурсу.
Немає у людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» школярі 3-Б (кл. кер. Погоріла С.А.), 3-В (кл. кер. Гарвасюк О.В.), 4-А (кл. кер. Мацькевич В.П.), 4-Б (кл. кер. Аргат О.В.), 4-В (кл. кер. Смоголь Л.В.) класів взяли участь у фото-вікторині «Пізнай для себе рідне місто» та здійснили віртуальну мандрівку історичними куточками Білої Церкви – міста добра, краси та величі.
29 вересня по всій Україні відбуваються пам’ятні заходи до 80-річчя масових розстрілів у Бабиному Яру під час Другої світової війни, які покликані нагадати про цю трагедію та вшанувати пам’ять усіх загиблих. До цієї трагічної сторінки в історії України у бібліотечно-інформаційному медіацентрі серед учнів 5-А, 5-Б, 6-Б, 8-А, 9-А , 9-Г класів БО ліцею №20 пройшли медіауроки пам’яті. Користувачі медіацентру дивилися архівні відеоматеріали «Пишемо історію» та ознайомилися з історією написання найвідомішого у світі роману-документу Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр».Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять про усіх загиблих у Бабиному Яру.
Друга світова війна – це трагедія і гуманітарна катастрофа, яка коштувала життя мільйонам людей і завдала непоправних втрат людській цивілізації та культурі. Через цю війну пройшла кожна українська родина. Із 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року Україною двічі прокотився вогняний вал Другої світової війни. Не менше 7 мільйонів українців в ході війни вступили добровільно або були мобілізовані в Червону армію, з них загинуло близько 3,5 мільйонів, тобто кожен другий. Не шкодували ні тіла, ані власного життя. Пам’ятаймо подвиги та шануймо героїв!
Користувачі бібліотечно-інформаційного медіацентру 1-11 класів
взяли активну участь у відзначенні ювілейної дати української письменниці.
Дяуємо нашим користувачам, класним керівникам, батькам за співпрацю у проведенні бібліотечних онлайн заходів.
http://biblioteka20.ucoz.ua/index/150_richchja_lesi_ukrajinci/0-135
19 лютого до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотечно-інформаційному медіацентрі пройшов медіаурок пам’яті «Герої не вмирають!». Під час якого завідувачка бібліотекою Сич О.В. та вчитель історії Гончар Т.Б ознайомили школярів 5-Г класу з подіями на Майдані Незалежності у 2013-2014 рр., з книжковою виставкою «20 лютого День Героїв Небесної Сотні». Користувачі бібліотеки подивилися відеофільми та згадали поіменно загиблих героїв Небесної Сотні. На знак вшанування пам’яті загиблих на Майдані Незалежності всі присутні взяли участь у вікторині- кросворді «Слава героям Небесної Сотні!».
Герої Крут у серці України
Під такою назвою в бібліотечно-інформаційному медіацентрі БЗШ №20 серед учнів 5-Г, 5-Д, 7-В, та 8-В класів пройшли медіауроки пам’яті, присвячені пам’яті загиблих Героїв Крут та українських військових, загиблих в ООС. Читачі бібліотеки подивилися відеофільм « Бій під стацією Крути», ознайомилися з книжковою виставкою «Від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні» та оглядом книг « Герої Крут в українській літературі».
29 січня 1918 року біля станції Крути, що між Бахмачем та Ніжином, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів та гімназистів, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили в нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч. Той бій тривав лише п’ять годин. Частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівні. 27 студентів у сутінках втратили орієнтир і вийшла на станцію Крути, уже зайняту червоноармійцями. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога.
День пам'яті Героїв Крут закарбований в нашій історії як день подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь.
Слава Героям Крут! Слава Україні!
Запрошуємо наших користувачів ознайомитися з історією свята
та взяти участь у дистанційній виховній годині та онлайн грі- вікторині до Дня Соборності України
Інтерактивна виставка книг онлайн
Серед учнів 4-Б, 4-В, 4-Г класів у бібліотечно-інформаційному медіацентрі пройшли уроки пам’яті «Герої не вмирають!», під час яких школярі ознайомилися з подіями 30 листопада 2013 – лютого 2014 року на Майдані Незалежності, ознайомилися з книжковою виставкою «НЕБЕСНА СОТНЯ: Герої не вмирають...», подивилися відео та поіменно згадали загиблих героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, взяли участь у вікторині-кросворді «Слава!».
Під такою назвою в бібліотечно-інформаційному медіацентрі серед учнів 5-Г та 5-В класів пройшли відеоуроки пам’яті, присвячені світлій пам’яті загиблих Героїв Крут та українських військових, загиблих в ООС.
Учні 9-В класу на сторінці блогу шкільного бібліотечно-інформаційного медіацентру створили на вебсервісі Padlet проект "День Соборності України".
Запрошуємо до перегляду!
https://bcschool20mediateka.blogspot.com/p/blog-page_9.html
Під такою назвою серед учнів 7-х класів у бібліотечному медіацентрі пройшли уроки пам’яті на знак вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років.
Школярі дізналися про національну трагедію – Голодомор українського народу, його причини та наслідки. Під час заходу проведено виставку-презентацію «Голодомор 1932-1933 роки. Без права на забуття», на якій представлені книги і письменників Білоцерківщини. Учням демонструвалися відеофільми, фотодокументи, відеокліпи з піснями про Голодомор.
23 листопада 2019 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.
Схиліть голови разом з усією Україною у загальнонаціональній хвилині мовчання та приєднайтеся до акції, запали свою свічку пам’яті!
8 травня учнів 2-7 класів взяли активну участь у щорічному конкурсі «Рядки обпалені війною», приуроченому до Дня пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Зі вступним словом до конкурсантів звернулася Оксана Володимирівна Щербань </