19 лютого до Дня вшанування Небесної сотні у бібліотечно-інформаційному центрі проведено Урок пам’яті «Герої не вмирають!», під час якого учні 5-Г класу ознайомилися з подіями 30 листопада 2013 – лютого 2014 року на Майдані Незалежності, поіменно згадали загиблих героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, ознайомилися з книгою «Небесна сотня» та взяли участь у вікторині-кросворді «Слава героям!»
В День Збройних Сил України відбулися зустрічі учнів 7-Б та 6-А класу з Лісовенком Артемом Володимировичем, випускником нашої школи 2007 року. Лісовенко А.В. в складі 72 ОМБригади ім. Чорних Запорожців брав участь в АТО. За мужність, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений медаллю "Учасника АТО" та медаллю "Ветерана війни, учасника бойових дій".
До Дня Збройних сил України бібліотечно-інформаційний центр Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 підготував літературно-поетичну вітальню «Тепло наших долонь і серця – українському солдату!». На свято завітали почесні гості:
Андрій Степанович Кириченко – фронтовий поет, офіцер ЗСУ, майор 72 ОМБригади ім. Чорних Запорожців; Охріменко Олександр Петрович – офіцер ЗСУ, підполковник, командир 3-го батальону 72 ОМБригади ім. Чорних Запорожців, чий батальон обороняв шахту Бутівка і південну частину Авдіївки; Олена Вікторівна Мокренчук – прес-офіцер 72 ОМБригади ім. Чорних Запорожців, волонтер, редактор бригадної газети «Честь і воля»; Анатолій Іванович Гай – письменник, журналіст, заступник голови українського фонду культури. Олена Олександрівна Лісовенко – голова громадської організації «Ради матерів та дружин учасників АТО», волонтер, мама випускника нашої школи 2007 року Лісовенка Артема Володимировича, учасника АТО.
З вдячністю, урочисто, душевно для захисників України звучали літературно-поетичні рядки у виконанні ведучих Осауленко Вікторії та Осауленко Ірини, звучав «Гімн 72 ОМБригади ім. Чорних Запорожців», демонструвалися відеофільми «Пісні народжені в АТО» та книжкова виставка «Вклоняємося доземно українському солдату». Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих в зоні АТО.
Після урочистої частини кожен з гостей розповів школярам про свою діяльність, поділився спогадами з фронту. Найприємнішою частиною зустрічі стали вірші Андрія Кириченка, які він читав особисто. Несподіванкою для офіцерів бригади стала звістка про те, що серед присутніх на зустрічі були більше 15 учнів, чиї батьки служили або служать в 72 ОМБр. Гості подарували бібліотечно-інформаційному центру школи два примірники поезій майора Кириченка, підбірку бригадних газет «Честь і воля», книгу «Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72-ї бригади», домовилися про подальшу співпрацю у вихованні патріотичної молоді білоцерківщини.
Читачі шкільного бібліотечно-інформаційного центру вдячні Андрію Кириченку за його подарунок – збірку фронтової поезії «От така війна...». Вже сьогодні, збірка користується попитом серед школярів та вчителів.
Учнівському та педагогічному колективам за чeсть було познайомитися з такими чудовими людьми особисто! Чeсть для всієі нації, що нас захищають такі талановиті, мужні воїни! Дякуємо Вам!
Кириченко А.С.
От така війна..:фронтові вірші /А.С. Кириченко, майор. -2-е вид., доп..- Умань:ВПЦ «Візаві», 2017.- 68 с., іл.
Читачі шкільного бібліотечно-інформаційного центру вдячні Андрію Кириченку за його подарунок. Вже сьогодні, збірка користується попитом серед школярів та вчителів. В ній правдиве поетичне слово воїна, яке без прикрас описує буденне фронтове життя, в якому є подвиги й поразки, кохання і смерть, радість і відчай; і все це переплетене між собою, спаяне назавжди - так само, як і є на війні. Учнівському та педагогічному колективам за чeсть було познайомитися з такими чудовими людьми особисто! Чeсть для всієі нації, що нас захищають такі талановиті, мужні воїни! Дякуємо, Вам!
Командир 3-го батальону 72-ої ОМБригади, підполковник Олександ Петрович Охріменко подарував книгу «Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72–ї бригади. Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу в 1918-1920 роках, про бої полку Чорних запорожців Армії УНР.
Щиро дякуємо!
жовтня День захисника Вітчизни
жовтня День Українського козацтва
У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2017 в актовій залі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 бібліотечно-інформаційним центром проведено літературно-музичний міст пам’яті «Герої на землі і лицарі на небі!».
Під час заходу відбулася зустріч з нашою землячкою, членом Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» Оксаною Щербань (Вязовою). На ІІІ Міжнародному поетичному конкурсі «Чатує в століттях Чернеча Гора», який проходив під гаслом «Обніміться ж, брати мої», її вірш «В житті не бачила війни…» став одним з найкращих серед 2524 поетичних творів громадського спрямування авторів із України та зарубіжжя.
Зі сцени у виконанні дев’ятикласниць Король Софії, Саражинської Анастастасії, Яковенко Марії лунали літературно-поетичні твори про захисників України, які поклали своє життя під Іловайськом в ім’я незалежності, заради миру на рідній українській землі. А книга Романа Зіненка «Іловайський щоденник» дозволила всім присутнім пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічних сторінок історії сучасної України.
Хвилиною мовчання вшанували всіх солдат, загиблих під Іловайськом, серед яких був і наш земляк, доброволець батальйону «Донбас» – Віталій Валентинович Коломієць.
Зі щирими побажаннями благополуччя, здоров'я, перемоги, миру усіх присутніх привітала директор школи Борисюк Ольга Дмитрівна.
травня День Перемоги
"Рядки обпалені війною" вустами наших читачів
У бібліотечно-інформаційному центрі проведено щорічний конкурс читців-декламаторів «Шевченківські читання – 2017». Захід проводився серед учнів 1-7 класів. Учасники конкурсу ознайомилися з книжковою виставкою «Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник» про життєвий та творчий шлях письменника. Серед членів журі конкурсу була письменниця рідного краю Оксана Щербань. Переможці конкурсу будуть нагороджені на шкільних лінійках.
Леся Українка вустами читачів
До дня народження Лесі Українки в бібліотечно-інформаційному центрі учні 1-7 класів взяли активну участь у щорічному конкурсі декламаторів «Леся Українка вустами читачів». Серед членів журі конкурсу була письменниця рідного краю Оксана Щербань.
Книжкова виставка до тижня Мужності і патріотизму
Під час проведення з 15 по 21 лютого Тижня Мужності і патріотизму в бібліотечно-інформаційному центрі для учні 5-11 класів демонструвалася книжкова виставка «Вклоняємося доземно українському солдату» приурочена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та до Дня Героїв Небесної Сотні. Під час проведення виставки учні ознайомилися з книгами про трагічні події афганської війни, героїв Небесної сотні, героїв та учасників АТО.
Зіненко Р.А.
Іловайський щоденник/Роман Зіненко; фото М. Лисейко,
М. Лєвіна; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. – Х.: Фоліо, 2016. – 281 с.: фото.
«Іловайський щоденник» Романа Зіненка – чесна та відверта книжка, написана безпосереднім учасником трагічних подій, бійцем добровільного батальйону «Дніпро – 1, який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволить читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з най трагічних сторінок в історії сучасної України.
Книга з автографом автора чекає на Вас у бібліотечно-інформаційному центрі школи.
До бібліотечно-інформаційного центру надійшло 70 книг "Бібліотеки українського патріота"випущених на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України за програмою "Українська книга"
Патріотичний квест «День державності України»
В Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20 серед учнів 6-7 класів був проведений патріотичний квест «День державності України», присвячений 25-ій річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта незалежності України. Бібліотечно-інформаційний центр підготував для учасників заходу книжкову виставку-вікторину «Це твоя і моя Україна». Форма проведення заходу дозволила максимально задіяти різні можливості учнів, щоб дати відповіді на запитання про країну, в якій ми живемо, з різноманітних тематичних завдань, присвячених історії України, та використати бібліотечно-бібліографічні знання школярів.
21 листопада у бібліотечно-інформаційному центрі проведено Уроки пам’яті до Дня Гідності та Свободи. Під час яких учні 5-Б, 5-А, 8-Б, 8-В, 6-А, 7-А класів разом з бібліотекарями Сич О.В., Сапунковою Г.І. та вчителем історії Ільніцькою С.В. згадали події 2013 року на Майдані Незалежності, загиблих героїв Небесної сотні, воїнів АТО, переглянули відеокліпи, ознайомилися з книжковою виставкою «Україна понад усе. Герої не вмирають». На вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні читачі бібліотеки взяли участь у вікторині-кросворді «Слава героям».
Літературно-поетична вітальня з письменниками рідного краю
В бібліотечно-інформаційному центрі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 розчинила свої двері літературно-поетична вітальня «Душа зігріта словом». Десятикласники радо зустріли дорогих гостей: члена Національної спілки письменників України, лауреата Білоцерківської міської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, члена Золотого фонду Білої Церкви, переможця Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 1997», «Заслуженого вчителя України», автора збірок поезій «Коні волі» (1996), «На долонях подорожника» (1998), «Земля світовида» (2004), «Ластівчине зілля» (2007), «Божий дарунок» (2008) - Петра Іларіоновича Розвозчика та члена Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум», переможця фестивалю «Поетична зима» та Міжнародного поетичного конкурсу «Чатує в століттях Чернеча Гора», автора збірок поезій «Душа мовчання», «Тернові сни», дитячої збірки поезій «Із райдуги водичка» - Оксану Володимирівну Щербань. Під час зустрічі читачі ознайомилися з творчістю митців рідного краю, занурилися у чарівний світ їх поезій, перейнялися глибокими думками письменників про кохання, вірність і зраду, життя і людську долю, добро і зло, захоплення красою природи. Відбулася і презентація нової збірки поезій Оксани Щербань «Музика життя», рецензію до якої написав П.І. Розвозчик. Ілюстрації до макету обкладинки нової збірки «Музика життя» намалювала Іванна Розвозчик. Нечуюча з народження вона по особливому глибинно бачить і чує світ. Іванна надає перевагу жанру графіки. З її творчістю як художника та ілюстратора ознайомила читачів виставка-вернісаж «Духовні та земні стежки Іванни Розвозчик». Для любителів поезії та духовного спілкування була створена атмосфера свята, яка надихатиме авторів поетичного слова на нові творчі здобутки.