Вівторок, 19.03.2024, 05:25
Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту


Форма входу


Крилаті вирази


Гімн книзі
Книга - джерело знань.

З ручаїв – ріки, з книжок – знання.

Хліб наснажує тіло, книга – розум.

Книга – міст у світ знань.

Розум без книги, що птах без крил.

З книгою подружишся, розуму наберешся.

Книги читати - усе знати.

Одна книга тисячі людей навчає.

Книга для дітей, що волога для полів.

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу читають не очима, а розумом.

Книга корисна, коли її читають.

Дім без книги – день без сонця.

Книгу читай, розуму набирай.

Знання – сонце, книга-вікно.

У домі без книги, як без вікон, темно.

Кому книга - розвага, а кому - навчання.

Книга – твій друг, без неї, як без рук.

Хороша книга – свято.

Весела книжка – твоя радість.

День без книги, що обід без хліба.

Книга – дзеркало життя.



Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


БО ліцей №20



Електронна бібліотека
----ДОН КОДА













Дитячі журнали











Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Flag Counter

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

Зустрічі з талановитими людьми завжди цікаві для школярів.

Цього разу до літературно-поетичної вітальні на «Зимові зустрічі» з учнями 4-А (кл. керівник Карпенко Т.В.) та 4-В (кл. керівник Рябченко О.О.) класів завітала талановита, креативна, весела, білоцерківська дитяча письменниця, лауреат літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького Тетяна Строкач. Пані Тетяна ознайомила школяриків із своїми збірками поезій «Веселковий  дивосвіт», «Краплинки доброти», «Хованки», «Хто сховався під землею», «Динозаври», підручниками «Українська мова та читання» для другого та третього класів, дитячими журналами «Котя малюк», «Колобочок», «Крилаті», де надруковано її вірші. Діти також мали можливість полюбуватись і ляльками-мотанками, які виготовила письменниця.Під час заходу четвертокласники із задоволенням відгадували загадки, прослухали колискову через QR-код «Прилетіла ніченька» із збірки «Соняховий лев», взяли участь у  руханці «Пригоди Сніжинки» та в іграх: «Підбери синоніми до слова Віхола», «Відгадай зайве слово». Особливий інтерес викликала презентація нової збірки казок «Бешкетні зимовинки». Усім присутнім дуже цікаво було слухати казку у виконанні авторки і разом із головною героїнею Сніжинкою мандрувати рідним містом Білою Церквою та впізнавати місця, про які йде мова у казці. Чекав на письменницю і сюрприз. Юні любителі поетичного слова підготували відео-колаж «Поезії Тетяни Строкач вустами читачів 4-А та 4-В класів». Надзвичайно приємно було Тетяні Тезіславівні зустрітися у бібліотеці із Загоруйко Катериною, ученицею 4-А класу, яка разом із нею плете маскувальні сітки для наших захисників та познайомитися із сестрою Собуцької Олени, малюнок якої став ілюстрацією до її книги «Краплинки доброти» Собуцькою Вікторією, ученицею 11-Б класу. На завершення зустрічі читайлики із задоволенням сфотографувалися з письменницею, а презентована збірка зимових казок «Бешкетні зимовинки» поповнила краєзнавчий фонд нашого медіацентру та чекає на своїх читайликів.

Щиро дякуємо пані Тетяні Строкач за цікаву зустріч! Зичимо їй здоров’я натхнення, нових книг, вдячних читачів під мирним небом.

 

 

 

 

 

 

 

В рамках проведення Національного тижня читання – 2023 для школяриків 1-А (кл. керівник Куницька Н.М), 1-Б (кл. керівник Погоріла С.А.), 1-В (кл. керівник Гарвасюк О.В.) класів проведено медіауроки «Екскурсія у бібліотеку». Першокласники ознайомилися із поняттями «бібліотека», «періодичні видання», «газета», «журнал», правилами користування бібліотекою, оглядом-виставкою «Дитяча преса на всі інтереси», продивилися мультиплікаційний фільм «Свинка Пеппа. Бібліотека», взяли участь у вікторині «Відгадай казку і отримай мультфільм у подарунок» та караоке «Ми любимо читати захопливі казки».

 

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

Літературну мандрівку у «Чарівний  світ казок Шарля Перро» здійснили учні 3-А (кл. керівник Іщенко О.А.) під час якої ознайомилися з біографією французького казкаря, з книжковою виставкою казок Шарля Перро, відгадували його казку за мультиплікаційним кліпом-піснею, продивилися мультфільми «Спляча красуня», та «Кіт у чоботях». Родзинкою мандрівки стали інтерактивні книги «Кіт у чоботях» та «Спляча красуня». За допомогою додатку WowBox AR читайлики, гралися у ігри на сторінках книг, оживляли літературних героїв та фотографувалися із ними.

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

Під час проведення Національного тижня читання – 2023 для учнів 6-А(кл. Ратушна Л.В.), 6-Б (кл. керівник Чагарна С.І.), 7-А (кл. керівник Лашманова Л.О.) проведено святкову літературно-розважальну гру «Розкажу Миколаю про що я читаю» за номінаціями «Зимові загадки», «Зимова мандрівка», «Зимові ребуси», «Чи вірите ви…?», «В гостях у казки» та музичний челенджер «Вгадай українську пісню за емодзі». Переможці гри отримали командне фото у подарунок. Вітаємо!

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

В рамках Національного тижня читання учні 4-Б (кл. керівник Голубенко О.Д.) 4-Г (кл. керівник Борисова О.В.) класів взяли участь у флешмобі «Коли книги оживають…   Читаємо вголос. Граємося. Змагаємося. Фотографуємося». Четвертокласники ознайомилися з оглядом інтерактивних книг бібліотеки, читали їх вголос та змагалися на швидкість читання відповідно до вимог системи контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів НУШ, за допомогою додатку WowBox AR оживляли літературних героїв Льюїса Керролла «Аліса в країні див», «Аліса в Задзеркаллі» та фотографувалися з ними. Переможцями у техніці читання вголос стали: Шудра Мілана, 4-Г (117 слів), Рубан Ілля, 4-Г (112 слів), Мельник Максим, 4-Г, Мащенко Вікторія, 4-Г , Лебедєв Кіріл, 4-Б, Кожедуб Максим, 4-Б, Пащенко Софія, 4-Б. Молодці! Вітаємо!    

 

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

До Дня Збройних Сил України  під час проведення Національного тижня читання – 2023 для учнів 10-В (кл. керівник Підобід Н.І) та 8-Г (кл. керівник Івахненко В.В.) проведено інтелектуальну гру «Слава Збройним Силам України! Слава нації!» за номінаціями «Військо Запорозьке», «Збройні Сили України», «Озброєння ЗСУ», «ЗСУ рідного міста», «Мистецтво та ЗСУ» та музичний челенджер «Вгадай українську пісню за емодзі».

 

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

Романтик, якому вбили душу

13 грудня Україна відзначатиме 130 років від дня його народження українського прозаїка, поета, громадського діяча, публіциста, вчителя  Миколи Хвильового ( Фітільова), який є знаковою постаттю в літературному процесі 20-х років ХХ століття, один із плеяди митців «Розстріляного відродження».

До ювілейної дати письменника  учні 11-А (вчитель Злобіна С.В.), 11-Б (вчитель Іванова М.Я.) відвідали  літературний кінозал «Романтик, якому вбили душу». Під час заходу одинадцятикласники ознайомилися з книжковою виставкою «Микола Хвильовий. Біографія та творчість, згадали подивилися, відбувся перегляд фільму  «Микола Хвильовий. Патріот чи зрадник ?Реальна історія.» та художнього фільму за новелою Миколи Хвильового «Я (Романтика).

 

 

 

 

 

#тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

З 4 по 10 грудня учні 2-Б (кл. керівник Аргат О.В.), 2-В (кл. керівник Смоголь Л.В.) взяли активну участь у флешмобі «Коли книги оживають… Читаємо в голос. Оживляємо. Граємося. Фотографуємося». Другокласники  ознайомилися з інтерактивними книгами бібліотеки Шарля Перро «Спляча красуня»,«Кіт у чоботях», читали їх вголос, за допомогою додатку WowBox AR, гралися у ігри на сторінках цих книг, оживляли літературних героїв, фотографувалися з ними.

 

 

 

 

 

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923, 1946–1947 років.

Цьогоріч  25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років.

Хай палає свіча… хай палає,

Поєднає нас вона в цей час.

Хай сьогодні спогади лунають,

Поки промінь пам’яті не згас.

До Дня пам’яті жертв Голодомору для учнів 6-Б (кл. керівник Чагарна С.І.) та 6-Г (кл.керівник Курченко Т.С.) класів проведено уроки пам’яті «БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ. Голодомор 1932-1933 років». Школярі дізналися про національну трагедію – Голодомор українського народу, його причини та наслідки. Під час заходу презентовано виставку-презентацію «Голодомор 1932-1933 роки. Без права на забуття», на якій представлені і книги письменників Білоцерківщини. Учням демонструвалися відеофільми, фотодокументи, відеокліпи з піснями про Голодомор.25 листопада 2023 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Схиліть голови разом з усією Україною у загальнонаціональній хвилині мовчання та приєднайтеся до акції «Запали свою свічку пам’яті!»

 

 

 

 

Заходи Всеукраїнського місячника - 2023 за посиланням  

https://biblioteka20.ucoz.ua/index/vseukrajinskij_misjachnik_shkilnikh_bibliotek/0-77

 

 

 

Відсьогодні в Україні 9 травня  відзначатимуть – День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 440 днів повномасштабного вторгнення. З 24.02.2022 року війна в Україні змусила багатьох українців виcловлювати свій біль від пережитого у віршах. Прізвища багатьох авторів ще невідомі, однак ці вірші у виконанні переможців конкурсу «Вірші, обпалені війною» Ільченка Дмитра 1-А клас, Шульги Єлизавети 2-В клас, Козачук Софії 3-А клас, Микитюк Аріни 3-А клас, Берегової Тетяни 4-В клас, Козачук Назара 5-А клас, Москаленко Маргарити 8-В клас, Баранова Євгена 9-А клас дійсно чіпляють за живе… Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово – це вже сторінка Української історії, що надихає тих, хто тримає зброю в руках і захищає Незалежну Україну.

 

 

 

 

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Загинуло близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних. 8 травня до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся щорічний поетичний онлайн-конкурс «Рядки, обпалені війною». Вітаємо найкращих конкурсантів: Нікіпелова Святослава 1-А клас, Гавриш Вікторію 2-В клас, Григоренко Аріну 2-В клас, Парфенову Анну 2-В клас, Костів Назара 2-В клас, Козачук Софію 3-А клас.

 

 

 

 

 

З книгою до Перемоги! Всеукраїнський тиждень дитячого читання — 2023

Щорічно у березні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це найбільше книжкове свято року. Долучилися до Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2023 і учні 1-А, 1-Б, 1-В, 2-А, 2-Б, 2-В, 3-А, 3-Б, 3-В, 3-Г, 4-А, 4-Б, 4-В класів БО ліцею №20. Юні читайлики ознайомилися з книжковою виставкою до Міжнародного дня дитячої книги, продивилися відео та дізналися цікаві факти про свято, співали караоке «Казки Андерсена», відгадували вікторину «Великий казкар світу», ознайомилися з творчістю Лауреата літературної премії ім. Г.Х. Андерсена В.З.Нестайка, виконали тестові завдання за серією книг В.Нестайка «Пригоди в лісовій школі, взяли участь у квесті «Країна казок народів світу», у вікторинах: «Відгадай казку та отримай мультиплікаційний фільм у подарунок» у 3-х частинах, «Відгадай казку за емодзі», у бібліотечному кінозалі дивилися українські мультиплікаційні фільми, весело пройшли і фізкультхвилинки «Планета алфавіт» та «Непосида».

Переможці квесту, тестових завдань та вікторин отримали у подарунок закладини до книги «Діти України читають».

 

 

 

 

 

В Україні 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні , які припадають на роковини народження і смерті класика української літератури, мислителя, художника ТарасаГригоровича Шевченка.  Спадщина, яку залишив по собі Тарас Григорович Шевченко, вже майже два століття є джерелом натхнення для українців по всьому світу.

Незважаючи на складний для країни час, в бібліотечно-інформаційном медіацентрі, читачі 1-9 класів вшанували пам'ять та згадали духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря на щорічному поетичнимому конкурсі читців.

Вітаємо з перемогою найменших читайликів поетичного онлайн-конкурсу «Шевченківські читання – 2023»:

Дем’янчук Злату, 1-Б кл., Федорко Алісу, 1-В кл, Малик Юлію, 1-А кл., Тарасеня Лілію, 1-А кл., Вашетську Соломію, 1-А клас, Лосенка Єгора, 1-А кл., Ходаківського Артема, 1-А кл., Іщенко Крістіну, 1-А кл., Мисливого Іллю, 1-Б кл., Степуру Маргариту, 1-Б кл. 

Ми щиро вдячні усім, читачам, класним керівникам, батькам, хто взяв участь у 0нлайн-конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

 

 

 

Вітаємо з перемогою читайликів 2-х класів у поетичному онлайн-конкурсі «Шевченківські читання – 2023»:

Гавриш Вікторію, 2-В кл., Парфенову Анну, 2-В кл., Гейко Поліну, 2-Б кл., Григоренко Аріну, 2-В кл., Конопка Луку, 2-В кл., Тімофєєву Поліну, 2-Б кл, Пелих Діану, 2-Б кл, Рябова Тимур, 2-Б кл., Ільїнова Артема, 2-Б кл., Костів Назара, 2-В кл., Костогриз Дмитрія, 2-В кл., Майстренко Назара, 2-Б кл., Корчак Діану, 2-Б кл., Степуру Марину, 2-Б клас.

Ми щиро вдячні усім, читачам, класним керівникам, батькам, хто взяв участь у 0нлайн-конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

 

 

 

Естафету переможців у поетичному онлайн-конкурсі «Шевченківські читання – 2023» продовжують читачі 3-4 класів:

Козачук Софія, 3-А кл., Корнієнко Марк, 3-А кл., Дригало Тетяна, 4-В кл.,  Усенко Артем, 3-А кл., Оплачко Міхаіл, 3-Б кл., Оплачко Арсеній, 4-А кл., Колісник Катерина, 3-В кл., Лоєва Віталіна, 3-А кл., Сипливчак Данило, 3-А кл., Джура Анна, 4-Б кл., Пилипчук Михайло, 4-А кл., Ненашева Зоряна, 4-А кл., Щепалкін Георгій, 4-А кл., Ткачук Богдан, 4-Б кл., Кравець Артем, 4-Б кл., Нестерова Анастасія, 4-А клас. Ми щиро вдячні усім, читачам, класним керівникам, батькам, хто взяв участь у 0нлайн-конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії до України Тарас Григорович Шевченко став символом незламності України. Творчість відомого  класика української літератури надихає, піднімає український дух та волю до спротиву,  мобілізовує  як українців, так і весь світ на боротьбу з ворогом. Сотні відомих людей, політиків, лідерів громадської думки, військових, усіх українців, читають Шевченківське слово.

Вшанували пам'ять та згадали духовну велич і красу українського слова великого Кобзаря і читачі 5-9 класів на щорічному поетичнимому конкурсі  «Шевченківські читання – 2023». Вітаємо переможців:

Козачук Назара, 5-А кл., Москаленко Маргариту, 8-В кл., Колісник Богдану, 6-Б кл., Гончаренко Софію, 7-Г кл., Селіхову Владу, 9-В кл., Костів Євгена, 5-Б клас.

Щиро дякуємо юним шанувальникам Шевченківського слова за участь у конкурсі читців.

Хай Слово буде не спинити, нехай веде воно до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

 

 

 

 

Вітаємо переможців щорічного поетичного конкурсу «Леся Українка вустами читачів – 2023» серед читців 5-9 класів: Козачук Назара, 5-А клас, Ольоленко Олександру, 5-А клас, Карасьову Вероніку, 5-Б клас, Гончаренко Софію, 6-Г клас, Кравченко Анну, 7-Г клас, Гуменюк Марію, 7-Г клас, Повшедного Євгена, 8-А клас, Селіхову Владу, 9-В клас.

 

 

 

 

 

Естафету переможців поетичного відео-конкурсу «Леся Українка вустами читачів – 2023» продовжують читці 3-4 класів: Козачук Софія, 3-А клас, Дідиченко Валерія, 3-А клас, Корнієнко Марк, 3-А клас, Сипливчак Данило, 3-А клас, Усенко Артем, 3-А клас, Лоєва Віталіна, 3-А клас, Стрижало Соломія, 3-А клас (кл. керівник Карпенко Т.В.), Руденко Валерія, 3-В клас, Колісник Катерина, 3-В клас (кл. керівник Рябченко О.О.), Ненашева Зоряна, 4-А клас (кл. керівник Куницька Н.М.), Даниленко Андрій, 4-Б клас, Кравець Артем, 4-Б клас (кл. кер. Погоріла С.В.) Берегова, Тетяна, 4-В клас (кл. керівник Гарвасюк О.В.)

Щиро вдячні нашим шанувальникам поетичного слова Лесі Українки, їх батькам, класним керівникам за участь у щорічному онлайн конкурсі. Вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

25 лютого День народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей української літератури, творчість якої облетіла весь світ та перекладена десятками мов.

Традиційно щороку до річниці народження української поетеси, драматурга, великої доньки українського народу, наші читачі беруть активну участь у поетичному конкурсі «Леся Українка вустами читачів».

Вітаємо з дебютом та перемогою наших найменших читайликів, учнів 1-2 класів:

Малик Юлію, 1-В клас, Щербань Іллю, 1-А клас, Дем'янчук Злату, 1-Б клас, Ходаківського Артема, 1-А клас, Гавриш Вікторію, 2-В клас, Ільїнова Артема, 2-Б клас, Белєвцову Анастасію, 2-В клас, Корчак Діану, 2-Б клас, Костів Назара, 2-В клас, Костогриз Дмитра, 2-В клас, Кошкіну Дарію, 2-В клас, Парфенову Анну, 2-В клас, Рябова Тимура, 2-Б клас, Худобіна Каріна, 2-Б клас.

 

 

 

 

 

До Дня народження Лесі Українки традиційно у медіацентрі серед читачів проходить мистецький конкурс «Ілюстрації до творів Лесі Українки».

Вітаємо переможців конкурсу!

 

 

 

 

 

 Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Дзвенить струмочком рідна мова,

Усі слова знайомі в ній.

Але вживати кожне слово

Ти в мові правильно зумій.

Тут треба всім багато знати,

З дитинства правила учить,

На все життя запам’ятати

І мову понад все любить.

 Бо ж найтепліше рідне слово,

 Воно, як мамина рука.

 Крилате, ніжне, світанкове,

 Хоч доля в нього нелегка.

 Воно з глибокого джерельця,

 Із лісу, степу, із трави...

 Прийми його до свого серця

 І з рідним словом вік живи.

Земля нам мову дарувала

Барвисту, щиру, як весна.

І українською назвала.      

Між різних мов — така одна!

В ній все найкраще і єдине,

А серце в ній наснагу п’є.

Бо рідна мова й Україна —

Це найдорожче, що в нас є!

 

 

 

 

 

 

Минулого року, 16 лютого,  напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну президент Володимир Зеленський встановив особливе свято – День єднання. Головною метою якого було показати єдність українців на тлі військової загрози. Сьогодні ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повномасштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч. 16 лютого  прапор України буде піднято у кожному куточку нашої держави для тих, хто бореться за кожен клаптик української землі, для тих, хто чекає повернення у рідну домівку, для тих, хто зараз не може відкрито розгорнути державний прапор у себе вдома, але чекає на ЗСУ. Замайорить він і у багатьох куточках планети.

Замайорів прапор України і у руках наших читайликів 1-Б, 1-В класів, які завітали до бібліотеки з книжковими дарунками.

У єдності наша сила і перемога! ЧИТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

 

 

 

 

 

14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. А для нашого медіацентру традиційно це день, сповнений радісних зустрічей і подарунків. Щиро вдячні нашим читачам, їх класним керівникам, батькам, хто 14 лютого, у Міжнародний день дарування книг, взяв участь у акції та засвідчив свою любов і повагу до книги та бібліотеки. Переданим в дар книгам, ви подарували нове життя та справжнє задоволення для багатьох читачів. Новинки літератури чекають на вас у бібліотеці.

Всі учасники акції «Подаруй бібліотеці книгу!» від бібліотекарів отримали смаколики.

 

 

 

 

 

7 лютого в День безпечного Інтернету 2023 – «Разом для найкращого Інтернету» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету, серед здобувачів освіти 8-А, 8-В, 10-А, 10-Б, 11-А класів у бібліотечно-інформаційному медіацентрі БО ліцею №20 пройшли бібліотечні інтегровані уроки «Користувачі бібліотечно-інформаційного медіацентру за безпечний Інтернет!». Школярі ознайомилися з правилами безпечного Інтернету та посібником для інтернет-користувачів, продивилися відеофільми «Цифровий слід», «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню», «Знання під час війни.  Інформаційна безпека», «Як ваш телефон змінює вас».