Бути медіаграмотним - важливо!
Відповідно до принципів ЮНЕСКО, «кожен громадянин є творцем інформації/знань. Кожен має право на доступ до інформації та право на самовираження. Медійна та інформаційна грамотність має бути для всіх тісно пов’язана з правами людини». Саме тому, що кожен має право на самовираження, і потрібна медіаграмотність. Адже інформації стало дуже багато, тому потрібно уміти її фільтрувати.
У бібліотечно-інформаційному медіацентрі на ноутбуках встановлено гру «Медіазнайко». Запрошуємо користувачів цікаво та змістовно проводити своє дозвілля під час перерви та позаурочний час.
Перевір себе!
Перед тобою нова медіаосвітня Гра «Пригоди Літератуса», яку створив Центр медіаіціатив (Вірменія), а українську версію — Академія української преси.
Її головний герой — юний принц Літератус. Гра складається із 10 рівнів. Герой проходить 10 світів в пошуках своєї коханої Верітас, викраденої Маніпулісом. Йому доводиться оцінити достовірність і правдивість інформації, яка йому трапляється, перевірити та знайти правду. Допоможіть Літератусу пройти його шлях: читайте оповідання і знаходьте предмети.
Наприкінці гри дізнаєшся, чи компетентний ти медіаспоживач?!
17 та 18 лютого 2022 року всі школи України проводять Всеукраїнський урок з медіаграмотності – як частину невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого. В часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – це не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Її мета – виховати в дитині критичне мислення, щоб вона змогла навчитися користуватися інформацією.
Школярі 5-В класу (кл. кер. Рачок Т.І.) стали активними учасниками Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Під час заходу читачі медіацентру взяли участь у відеоіграх-вікторинах «Відгадай фейк», «Впіймай обман», отримали поради «Як перевірити інформацію», ділилися враженнями після перегляду відео «Вплив медіа на емоції» та «Маніпуляції в рекламі», створили хмару слів «Всеукраїнський урок медіаграмотності».
7 лютого в День безпечного Інтернету 2023 – «Разом для найкращого Інтернету» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету, серед здобувачів освіти 8-А, 8-В, 10-А, 10-Б, 11-А класів у бібліотечно-інформаційному медіацентрі БО ліцею №20 пройшли бібліотечні інтегровані уроки «Користувачі бібліотечно-інформаційного медіацентру за безпечний Інтернет!». Школярі ознайомилися з правилами безпечного Інтернету та посібником для інтернет-користувачів, продивилися відеофільми «Цифровий слід», «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню», «Знання під час війни. Інформаційна безпека», «Як ваш телефон змінює вас».
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». З цієї нагоди для школяриків 2-А класу (кл. кер. Карпенко Т.В.), 2-Б класу (кл. кер. Голубенко О.Д.), 2-В класу (кл.кер. Рябченко О.О.), 2-Г класу (кл. кер. Борисова О.В.) у бібліотеці пройшли медіауроки. Під час яких маленькі читачі дізналися про правила безпечного користування Інтернетом, дивилися мультиплікаційний фільм «Безпечний Інтернет», отримали поради через мультимедійну презентацію від Нулика та Одинички, склали зображення із пазлів «Безпечний Інтернет» та хмару слів.
В День безпечного Інтернету 2021 – «Разом для найкращого Інтернету» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету, серед здобувачів освіти 3-Б, 3-В, 5-Д, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Г класів БЗШ №20 пройшли бібліотечні уроки «Користувачі бібліотечно-інформаційного медіацентру за безпечний Інтернет!». В ігровій формі школярі взяли участь у веб-квесті «Я і безпечний Інтернет», ознайомилися з правилами безпечного Інтернету: складали пазли, розгадували інтерактивні вікторини, презентацію «Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті. #НЕ_ВЕДУСЬ!».
11 лютого 2020 року серед учнів 7-Б та 7-В класів проведено бібліотечний медіаурок до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Під час заходу учні склали зображення із пазлів «10 золотих правил безпеки в Інернеті для дітей», подивилися відеороліки та фото про протидію булінгу у закладах освіти та кібербулінгу в Інтернеті. Підсумком зустрічі стало створення хмари тегів «Ми за безпечний Інтернет».